עסקים בדמי פינוי

עסקים בדמי פינוי

בשנים האחרונות מכירת עסקים בדמי פינוי נמצאת במגמת עלייה. מכירת נכסים בדמי פינוי היא תופעה הנפוצה בעיקר במרכז הארץ ובאזורים מסחריים שיש להם ביקוש ולא פעם ישנה התעוררות מצד בעלי עסקים המתנגדים לכך.

עסקים בדמי פינוי הם עסקים שקיבלו תשלום מסוים עבור פינוי של השטח המושכר. לרוב עסקה זאת, שלא קשורה להשכרה של הנכס, מתבצעת בין השוכר למי שרוצה לפנות אותו ולהשכיר אותו מהבעלים של הנכס. נכסים בדמי פינוי כוללים לרוב את ההשקעה של השוכר בנכס המדובר, אם זה בציוד שהושקע בעסק, בשיפוץ המבנה וכו'.

מכירת נכסים בדמי פינוי

מהם דמי פינוי?

דמי פינוי הם סכום של כסף, הנחשב גם כסכום פיצוי, אותו משלם שוכר עתידי של הנכס לשוכר הנוכחי תמורת הזכות לשכור את הנכס בדמי פינוי, לכן נם נקראים נכסים בדמי פינוי. כשמדובר בנכסים בדמי פינוי או בעסקים בדמי פינוי לרוב הכוונה היא למקום מסחרי או למשרדים.

סיבות עיקריות למכירת עסקים בדמי פינוי

מיקום העסק – עסק שנמצא במיקום טוב או באזור פוטנציאלי במיוחד, שיש לו ביקוש רשאי לדרוש על כך דמי פינוי.

השקעה בנכס מושכר – צביעה של קירות העסק מחדש, שיפוץ של העסק, הוספה של מחיצות גבס, הוספה של נישות, פרקט או התקנה של חלון ראווה או גלריה ועוד שיפוצים בחזות של העסק. כל אלה נלקחים בחשבון במכירת העסק בדמי פינוי.

ציוד שנשאר בעסק – ציוד שנשאר בתוך העסק והוא ציוד עם עלות גבוהה כגון: מכונות, מזגנים, תאורה מיוחדת, מידוף, שולחנות יקרים, מראות ודלפקים ועוד מגוון של רהיטים מושקעים.

עסקים בדמי פינוי

מדוע משקיעים מוכנים לשלם דמי פינוי?

משקיעים רבים יהיו מוכנים לשלם את דמי הפינוי כשהם רואים שלנכס ישנם יתרונות ברורים, כגון: מיקום משגשג של העסק, או להבדיל שהשוכר עצמו הצליח להפוך את המקום הספציפי למקום משגשג.

האם כדאי להשקיע בנכס בדמי פינוי?

חשוב לדעת כי דמי פינוי הם עסקה נפרדת מהשכרתו של הנכס, עסקה זו מתבצעת בין השוכר שמוכן לפנות את הנכס בדמי פינוי לבין המשקיע שמעוניין לשכור את העסק בדמי פינוי. במרבית המקרים תשלום דמי פינוי עבור הנכס מתבצע בפעם אחת, כמעין פיצוי כספי עבור האדם, בעל העסק, שמפנה את הנכס בדמי פינוי. דמי הפינוי עשויים להתבסס על מקום שנחשב טוב עבור העסק, או על כך שהשוכר הפך לבד את המקום למקום משגשג.

Mconnection מתמחים באיתור ושיווק של עסקים ונכסים למכירה בדמי פינוי ומנהלים מאגר רחב של נכסים מסחריים להשכרה ולמכירה.
למעבר למאגר הנכסים המלא – לחצו כאן

כתיבת תגובה