בעל עסק – כך תקבל הלוואה לנכס מסחרי

בעל עסק – כך תקבל הלוואה לנכס מסחרי

כל עסק, לא משנה מה תחום העיסוק שלו, יכול להגיש בקשה לקבלת הלוואה. הבקשה תקפה לא רק לבעלי עסקים חדשים, אלא גם לבעלי עסקים קיימים. לדוגמה, במידה ואתם בעלי עסק ואתם מעוניינים לעבור למשרד חדש ולרכוש נכס מסחרי, שיהווה עבורכם מקום לעסק, תוכלו בהחלט להגיש בקשה.

מאפייני הלוואה לרכישת נכס מסחרי

מגדל ב.ס.ר 1 בני ברק - נכס מסחרי להשכרהנכס מסחרי כשמו כן הוא. מדובר על נכס שישמש לקיום פעילות עסקית שוטפת של העסק. את הנכס הזה, תוכלו לרכוש או לשכור לטובת פעילותכם העסקית או למטרת השקעה. שימו לב שלפני ההשקעה בנכס מסחרי, תצטרכו לבחון מספר פרמטרים הקשורים אליו בהם: מיקומו, העלות שלו סביבת הנכס (האם יש עסקים נוספים באזור והאם מדובר על נכס הממוקם באזור תעשייה או פארק היי טק עם חברות נוספות), קהל היעד וכמובן התשתיות הקיימות סביב הנכס.

אל תעשו את העסקה הזאת בעצמכם. מומלץ שתעזרו בבעלי מקצוע כמו חברות נדל"ן, להן יש יועצי נדל"ן המתמחים בתחום הנדל"ן המסחרי

מבחינת כספי ההלוואה לצורך רכישת הנכס המסחרי או השכרתו, תוכלו להיעזר בגופים כמו הבנקים או יותר טוב בגופים שיהיו לטובתכם כמו הקרן לעסקים קטנים ובינוניים, המעמידה לרשות הבנקים הגדולים ערבויות בגובה של 75 אחוז מההלוואה עצמה, שרק יטיבו אתכם את התהליך.

אז איך מתבצע התהליך בפועל?

הקרן לעסקים קטנים ובינוניים, מסייעת בנושא וניתן להיעזר בכלכלנים המועסקים בקרן, ללא תשלום. כך בעלי העסקים, עוד לפני הגשת הבקשה להלוואה, יכולים לדעת האם הם יכולים לקבל את ההלוואה, כלומר האם הסיכויים שלהם יחסית גבוהים לקבלת ההלוואה. קרו מקרים בעבר, שבעלי עסקים נפסלו מהגשת בקשה להלוואה וזאת משום שהם לקוחות מוגבלים בבנקים. לרוב, לא אמור להיות קושי בהגשת הבקשה.

לאחר הגשת הבקשה, ממשיכים למילוי שאלון. זה מחולק ל-3 תתי קטגוריות ויש לבחור את השאלון שמתאים לאופי העסק. כך למשל, יש לבחור אם מדובר על עסק חדש בהקמה, עסק שרוצה לבצע השקעה על מנת להגדיל את פעילות העסק או עסק שזקוק להון חוזר. את השאלון ניתן למלא ללא כל קושי. אם בכל זאת, נתקלתם בקשיים או שאין לכם זמן להתעסק עם מילוי השאלון, תוכלו בהחלט להיעזר בחברות המציעות את השירות הנ"ל.

כאשר סיימתם למלא את השאלון, כל שתצטרכו לעשות הוא לשלוח אותו בצירוף האגרה לקרן לעסקים קטנים ובינוניים. ברגע שיתקבלו המסמכים, תוכלו לקבוע פגישה עם הבודק מטעם הקרן והוא זה שיכין את הדו"ח שלאחר מכן יישלח לבנק.

לאחר מכן, הבנק ישלח עדכון לגבי מצב ההלוואה. במידה והבנק אישר את ההלוואה, הוא ישלח אליכם את פרטי ההלוואה, גובה ההלוואה והתנאים לקבלתה. כאן נזכיר יתרון בולט בשימוש בהלוואות מסוג זה, הלוואות בערבות מדינה, שכן כל מה שאתם צריכים הוא ביטחונות העומדים על 25 אחוז בלבד. מה זה אומר מבחינתכם? שאם ביקשתם הלוואה של 400 אלף שקלים, כל שאתם תצטרכו לדאוג לו הוא 100 אלף שקל ביטחונות בלבד. לדוגמה, אם קיימת תכנית חיסכון בבנק שלכם בגובה של 100 אלף שקלים, תוכלו להשתמש בה כערבות וכך לקבל את ההלוואה.

כתיבת תגובה